Sieci Komputerowe

Masz dwa lub więcej komputerów w firmie lub w domu?

 

Chcesz aby wszystkie miały dostęp do internetu oraz korzystały z jednej drukarki i wymieniały między sobą dane?

Oferujemy połączenie komputerów i urządzeń w sieć kablową lub bezprzewodową, zapewniamy pomoc w wyborze odpowiednich urządzeń, ich instalację oraz konfigurację. Także duże zlecenia instalacja szaf rack-owych, projektowanie i układanie okablowania, dostęp zdalny.

Przy zakupie urządzeń w naszym sklepie rabat na wykonanie usługi!

Konfiguracja dostępu do sieci firmowej z zewnątrz - rozwiązanie to pozwala na korzystanie z sieci firmowej, podgląd z kamer monitoringu i oprogramowania firmowego poprzez internet, zdalnie, z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer z dostępem do internetu! Wykonane przez nas sieci są prawidłowo zabezpieczone i całkowicie bezpieczne.

Skonfigurujemy prawidłowo i rozwiążemy problemy z każdym dostępem do internetu: Neostradę, DSL, łącza bezprzewodowe, kablówki i inne.

 

Poniżej krótki poradnik - Jak podłączyć w sieć dwa komputery, żeby korzystały z jednego łącza (np. Neostrada).

 

Potrzebne urządzenia:
Router (ruter, trasownik) to urządzenie sieciowe, które określa następny punkt sieciowy, do którego należy skierować pakiet danych. Router używany jest przede wszystkim do łączenia ze sobą sieci WAN i LAN. W przypadku neostrady Router będzie wykorzystywany zamiast modemu od TP. Najlepiej aby była to wersja ze switchem, oczywiście switch może być osobno. Dodatkowo router może również działać jako punkt dostępowy sieci Wi-Fi. Należy wtedy kupić odpowiedni model - oczywiście będzie on nieco droższy. Ceny routerów wahają się od ok. 70zł do kilkuset złotych w zależności od marki, modelu i możliwości danego routera. Niezbędna będzie również zaciskarka do kabli oraz kabel sieciowy i końcówki (RJ 45), oczywiście można wykorzystać gotowe kable. Jeżeli nie potrafisz zaciskać kabli lepiej zakupić gotowe (cena w naszym serwisie 1 zł za metr) lub zlecić wykonanie okablowania. Każdy komputer musi mieć kartę sieciową, większość komputerów posiada już zintegrowaną z płytą główną kartę sieciową LAN. Laptopy z reguły posiadają również wbudowaną kartę WIFI.

Instalacja i konfiguracja:
Kablem podłączamy najpierw jeden komputer do routera i przez przeglądarkę należy skonfigurować router wpisując jego adres IP. W routerach marki TP-LINK domyśny adres IP to 192.168.1.1, zazwyczaj jest on podany w instruckji obsługi - w przypadku łączy ADSL wpisujemy hasło, login i typ połączenia (PPPoE), VPI/VCI, strefę czasową i rodzaj synchronizacji łącza. Wszystkie informacje otrzymamy od operatora.

Typowa konfirguracja dla Neostrady:

  • Encapsulation: PPPoA (RFC2364) lub PPPoE
  • Multiplex: VC multiplexing (VCmux)lub LLC
  • Virtual Path ID (VPI): 0
  • Virtual Circuit ID (VCI): 35
  • DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
  • Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

Proszę pamiętać o ustawieniu właściwej grupy roboczej, jeżeli komputery mają wymieniać informację między sobą i korzystać z wspólnej drukarki lub innych urządzeń. Oczywiście często występują problmy z konfiguracją łączy, zwłaszcza w przypadku routerów mniej popularnych producentów. Zastosowanie tych porad wymaga od użytkownika podstawowej wiedzy na temat działania sieci komputerowych. Jeżli nie wiesz jak to zrobić, zgłoś się do nas! Należy również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu sieci przed dostępem niepowołanych osób. Zalecamy routery z wbudowanym firewallem oraz stosowanie silnych haseł do sieci WiFi przy pomocy szyfrowania WPA / WPA2. Nigdy nie pozostawiajmy niezabezpieczonej sieci WIFI grozi to utratą danych i umożliwieniem korzystania z naszego internetu osobom z zewnątrz!

Servecom.pl

Sklep

Mikołaja Kopernika 2

42-217 Częstochowa

esklep@servecom.pl

Telefon: +48 34 390 66 98