Sklep komputerowy SERVECOM.pl – sprzęt nowy i poleasingowy

Infolinia:
34 390 66 98
801 999 099

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do sieci LAN EWIMAR PTF-1-ECO/PoE

Brak produktu w magazynie
67,65 PLN Cena online
Cena online obowiązuje wyłącznie przy złożeniu zamówienia w sklepie internetowym. Cena w sklepie stacjonarnym może różnić się od ceny online.

OPIS/SPECYFIKACJA

Zabezpieczana linia LAN
Ilość kanałów 1 szt.
Wymiary w mm (sz. x wys. x gł.) 65x30x40mm
Typ złącza 2x gniazdo RJ45
PTF-1-ECO/PoE to ekonomiczne zabezpieczenie do systemów kamer przemysłowych IP, instalowanych wewnątrz pomieszczeń. Chroni przed skutkami przepięć, indukowanych w przewodach LAN podczas wyładowań atmosferycznych, a także aktami wandalizmu (działanie paralizatorów). Może być również używane do ochrony switchy, komputerów i innych urządzeń, pracujących w sieci LAN kategorii 5. Zabezpieczenie posiada 2-stopniową ochronę przed indukowaniem się przepięć wewnątrz par transmisyjnych oraz potencjałów względem ziemi. Wzrost napięcia powyżej 150V względem ziemi powoduje odprowadzenie jego nadmiaru za pomocą przewodu uziemiającego.

Przewody 4,5 i 7,8 są połączone ze sobą, celem zwiększenia prądu przepływającego dla standardu PoE (Power over Ethernet) i zabezpieczone przed wzrostem napięcia powyżej 58V, które mogą uszkodzić urządzenia odbiorcze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych komponentów zabezpieczenie PTF-1-ECO/PoE posiada bardzo niską pojemność oraz dużą szybkość reakcji, co ma znikomy wpływ na przekazywane sygnały wysokiej częstotliwości, bardzo krótki czas reakcji oraz zdolność do wielokrotnego zadziałania.

Konstrukcja została bardzo starannie wykonana pod względem ułożenia obwodów drukowanych, aby uniknąć pojawiania się przesłuchów pomiędzy kanałami oraz wprowadzania opóźnień pomiędzy poszczególnymi żyłami.

Aby urządzenie działało prawidłowo konieczne jest wcześniejsze podłączenie do działającego uziemienia lub w przypadku jego braku, do przewodu ochronnego PE.


zabezpieczenie przepięciowe LAN IP
Uproszczony schemat blokowy

Ważnym jest fakt, iż wyładowanie może pojawić się z dowolnej strony, droga jaką przebywa ładunek, może zająć sporo czasu. Aby zwiększyć skuteczność ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń przeciwprzepięciowych na dwóch końcach przewodu.

Zabezpieczenie przepięciowe PTF-1-ECO/PoE

Przykład zabezpieczenia jednego połączenia LAN

Jak zabezpieczyć sieć LAN

Przykład zabezpieczenia 16-punktowej sieci LAN

Zabezpieczenia serii ECO zalecane są dla urządzeń LAN, instalowanych wewnątrz budynków. Do ochrony urządzeń instalowanych na zewnątrz, należy stosować serię PRO lub EXT
Specyfikacja techniczna

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Linia danych
Ilość kanałów
1
Zgodność z okablowaniem5kat / UTP /FTP - ciągłość ekranu
Złącze wejściowe (przewód)RJ-45, ekranowane
Złącze wyjściowe (urządzenie)RJ-45, ekranowane
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN175V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC
225V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP455V
Prąd wyładowczy C1 (8/20µS, linia-ziemia ) Iimp100A @ 20V
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN6V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC6,8V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP C320V
Prąd wyładowczy C1 (8/20µS, linia-linia ) Iimp100A
Chronione Linie1-2, 3-6, (4+5)-(7+8)
Pojemność (linia-linia) @1MHz6pF
Pojemność (linia-ziemia) @1MHz2-3pF
Element odsprzęgającyRezystor udarowy
Rezystancja szeregowa2,2Ω / linię
Prąd znamionowy IN300mA / linię
Linia PoE
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN58V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC64V DC
Poziom ochrony (10/1000µS, linia-linia ) UP C393V
Prąd wyładowczy (10/1000µS, linia-linia) Iimp C36,4A
Standard pracy PoEzgodny z IEEE 802.3af typu B
Cechy wspólne
Wymiary65 x 30 x 40 (mm)
ZastosowanieWewnątrz
Sposób montażuWolnostojąca / przykręcana do ściany
Szczelność obudowyIP54
Temperatura pracy-30ºC~60ºC


RATY/LEASING

Zakupy na raty

Oferujemy sprzedaż ratalną poprzez bank Santander. Poniżej symulator ratalny - należy wpisać cenę wybranego w naszym sklepie towaru oraz wybrać ilość rat i ewentualną wpłatę własną. W przypadku chęci zakupu ratalnego prosimy o kontakt, zarezerwujemy wybrany towar i prześlemy na Twój adres e-mail link do strony, na której będą Państwo mogli złożyć wniosek o kredyt.

oblicz raty

Leasing sprzętu IT

Dla FIRM oferujemy możliwość zakupu towarów dostępnych w naszej ofercie w formie leasingu poprzez Leasing PLUS. Minimum formalności dla firm!

leasing plus

Piotr

Doradca Klienta

tel. 531066008

sprzedaz@servecom.pl

OPINIE

Dodaj opinię

Brak opinii dla tego produktu.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pełną gamę sprzętu IT od...
Outsourcing IT     Dlaczego outsourcing? obniżenie kosztów zatrudnienia informatyka na stały...
Serwis komputerowy Częstochowa Servecom.pl oferuje Państwu naprawy: komputerów PC oraz...

Nasi partnerzy

Sklep komputerowy SERVECOM.pl oferuje sprzęt IT poleasingowy i nowy: laptopy, komputery PC, monitory, tablety, smartfony, drukarki, serwery. Od tanich urządzeń do domu, biura, czy małej firmy, po zaawansowane rozwiązania dla przedsiębiorstw wraz z pełną obsługą informatyczną. Jesteśmy bezpośrednim importerem używanych laptopów i komputerów z firm leasingowych. W naszym magazynie stale dostępnych jest kilkadziesiąt modeli urządzeń z biznesowych serii takich jak Lenovo ThinkPad, Dell Latitude, HP Probook / Elitebook, Apple Macbook. Posiadamy własny serwis – naprawa komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i sprzętu elektronicznego, włącznie z naprawą płyt głównych, BGA, wymianą kart graficznych w laptopach, wymianą wyświetlaczy i ekranów dotykowych w tabletach i smartfonach. W ramach kompleksowej obsługi informatycznej dla firm świadczymy obsługę serwisową, wsparcie techniczne i konsulting IT. Ponadto oferujemy oprogramowanie sprzedażowo-magazynowe Asseco Wapro oraz kasy fiskalne Posnet, monitoring wizyjny CCTV, systemy alarmowe, centrale telefoniczne, sieci komputerowe z gwarancją do 25 lat. Nasz sklep stacjonarny i siedziba firmy znajduje się na ul. Kopernika 2 w Częstochowie, natomiast usługi informatyczne świadczymy na terenie województwa śląskiego i całego kraju.